Profesorowie wizytujący

jf-1Prof. Joaquim Filipe (www)
Profesor Joaquim Filipe z Polytechnic Institute of Setúbal jest inicjatorem i dyrektorem Instytutu INSTICC (The Institute for Systems and Technologies of Information, Control and Communication – http://www.insticc.org/), organizacji non-profit skupiającej ponad 500 stowarzyszonych członków z ponad 60 krajów, działającej na rzecz rozwoju i rozpowszechniania wiedzy naukowej w dziedzinie nowoczesnych systemów i technologii informacyjnych.

Organizatorami wizyty profesora na UE we Wrocławiu i jego doktoratu honorowego byli: prof. Leszek Maciaszek i dr Artur Rot.

 

h-oesterle-1

Prof. Hubert Oesterle (www)
Profesor z zakresu systemów informacyjnych biznesu, założycielem i dyrektorem Instytutu Zarządzania Informacją na Uniwersytecie w Sankt Gallen oraz przewodniczący rady dyrektorów Business Engineering Institute St. Gallen AG. Za swoje osiągnięcia naukowe wyróżniony został wieloma nagrodami, ostatnio nagrodą Scientific Impact Award 2014 of the University of Sankt Gallen. Prof. H. Oesterle jest doktorem honorowym UE we Wrocławiu – więcej

Organizatorami wizyty profesora na UE we Wrocławiu byli: prof. Bogdan Franczyk, prof. Leszek Maciaszek i dr Artur Rot.

 

ps

Prof. Peter L. Stanchev (www)
Wykładowca Uniwersytetu Kettering w USA. Profesor pełni również rolę dyrektora Instytutu Matematyki i Informatyki Bułgarskiej Akademii Nauk. Profesor jest autorem i współautorem blisko 200 publikacji naukowych. Osiągnięcia naukowe Profesor znajdują również odzwierciedlenie w licznych realizowanych przez niego projektach międzynarodowych i grantach. W 2012 roku Profesor Peter Stanchev został wyróżniony tytułem Wybitnego Naukowca swojej uczelni w USA.

Organizatorami wizyty profesora na UE we Wrocławiu były: dr Maja Leszczyńska i dr Wiesława Gryncewicz.